TOP 5 #2- wiadomości ze świata Budownictwa

Szybka nawigacja

TOP 5 to seria cotygodniowych , najważniejszych wiadomości ze świata budownictwa. Jeśli interesuje Cię budownictwo, działasz w branży lub jesteś inwestorem, zainwestuj kilka minut tygodniowo i zgarniaj wiedzę w pigułce.

Aktualna cena stali: 3978 (zmiana -1.22%)

Jesteśmy skazani na wzrost cen mieszkań!

Ceny mieszkań będą szybować w najbliższym czasie znacznie w górę. Przy braku budownictwa publicznego i społecznego nie może być inaczej. Jak podaje Komisja Nadzoru Finansowego złagodziła rekomendacje dla banków odnośnie zdolności kredytowej, co nadal nie zmieniło tendencji wzrostowej cen mieszkań w Polsce.

Więcej wniosków na kredyty mieszkaniowe w Polsce.

Z najnowszych danych o kredyt mieszkaniowy w marcu 2023 roki wnioskowało aż 22 tys potencjalnych kredytobiorców. W porównaniu do lutego 2023 r. owa liczba wzrosła prawie o 17 procent.

Polskie firmy zarobią na odbudowie Ukrainy.

W KPRM podczas ostatniej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego a także premiera Mateusza Morawievkiego podpisane zostały dokumenty dotyczące współpracy przy odbudowie kraju naszego wschodniego sąsiada.

Materiały budowlane nie drożeją!

Od kilku miesięcy możemy ujrzeć tendencję spadkową cen materiałów budowlanych. Nie ma już problemów z ich dostępnością ale zarazem na rynku brakuje nowych zakontraktowanych inwestycji.

Wzrasta liczba mieszkań na wynajem

Jak podaje GUS liczba aktywnych ogłoszeń na wynajem mieszkań w całym kraju wzrosła o 8%. Największy przyrost odnotowano w Poznaniu gdzie pojawiło się ich w lutym o 20% więcej niż w roku poprzednim.