Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi!

Poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania

1. Konstrukcja stalowa VS. Konstrukcja drewniana

Główna wartość budownictwa modułowego to prefabrykacja, wiąże się jednak ona z załadunkiem, transportem oraz rozładunkiem gotowych obiektów. Konstrukcja stalowa, dzięki właściwościom fizycznym stali, zapewnia znacznie większą sztywność bryły. Obiekt jest mniej narażony na uszkodzenia w trakcie transportu i montażu, a montaż jest zdecydowanie szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy.

2. Moduły JR Modular Systems VS. Kontener morski

Kontenery morskie zostały zaprojektowane i są wykorzystywane do transportu między kontynentalnego, głównie drogą morską. Ich konstrukcja jest przewymiarowana, a profile pokryte są mocnymi farbami odpornymi na bardzo agresywne środowisko morskie. Moduły JR są szyte na miarę i każdorazowo obliczane pod funkcję budynków jaką mają pełnić. Nasze konstrukcje mają większa elastyczność pod względem wymiarów oraz układu pomieszczeń wewnątrz.

3. Cena budownictwa modułowego VS. Tradycyjnego

Technologia prefabrykacji poza szeregiem wartości dodanych również może być nawet do 30-50% tańsza od technologii tradycyjnej

4. Dlaczego budownictwo modułowe to przyszłość ?

Produkcja w kontrolowanych warunkach atmosferycznych, zdecydowanie szybsza oraz pod pełną kontrolą jakości. Ponadto główną wartością w świetle wartości zrównoważonego rozwoju to właśnie ta technologii już wkrótce ograniczy emisję CO2 do minimum oraz umożliwi perfekcyjną gospodarkę odpadami.

5. Czy dach dwuspadowy jest możliwy ?

Zdecydowanie tak. Wszystko opiera się o odpowiedni projekt konstrukcyjny.

6. Jakie są ograniczenia technologii modułowej ?

Jedynym ograniczeniem jest wymiar transportowy, który trzeba spełnić, aby moduły mogły być przewiezione na docelową lokalizację. Tworzone są moduły nawet o wymiarach: 18m długi x 5,5m szeroki oraz 4,2m wysoki. Jako ciekawostka budownictwo modułowe ma swoje realizacje w drapaczach chmur sięgających 100m wysokości. Oczywiście projekty te powstają w połączeniu z technologią tradycyjną.

7. Ile trwa realizacja zlecenia ?

Wszystko zależy od skali projektu. W przypadku prostych rozwiązań, nawet do 2 tygodni. Średni czas oczekiwania to do 3 miesięcy.

8. Czy istnieją możliwości finansowania ?

Obiekty modułowe mogą być leasingowane, co jest idealnym rozwiązaniem dla firm.

Jesteśmy przekonani, że masz swoje pytania, wątpliwości, który chciałbyś rozwiać przed kolejnymi krokami

Zainteresowany?
Zacznij konfigurować swój obiekt

Zainteresowany?
Zacznij konfigurować swój obiekt

cropped JR modular LOGO

Projektujemy i wykonujemy budynki modułowe, które wykańczamy według Twoich potrzeb. Cechuje nas indywidualne podejście. W połączeniu z ambicją projektantów oraz doświadczeniem zespołu spawaczy i montażystów tworzymy Obiekty, które się wyróżniają i są wizytówką dla właściciela. 

Copyrights © 2023  JR Modular Systems | Webdesign Hot-creations