Czwartkowe inspiracje #2- modułowy wieżowiec i dom na klifie

Szybka nawigacja

Inauguracyjny post naszych cotygodniowych inspiracji ze świata budownictwa modułowego. Pragniemy pokazać wam możliwości oraz piękno technologii modułowej. Inspirujemy i pomagamy w realizacji celów biznesowych i prywatnych.

#beSMARTbeMODULAR

Toronto Tree Tower

wielokondygnacyjny oraz wielomodułowy budynek mieszkalny

Najnowszy projekt studia Precht w Kanadzie, który przedstawia budynek mieszkalny modułowy, który wkomponowany jest w naturę, dzięki czemu zyskujemy miejsce do życia w pro zdrowotnej okolicy. Cały blok ma zostać wykonany w 100% z drewna oraz szkła, dzięki czemu zyskujemy ekologiczny budulec, który w dowolnym momencie może zostać rozebrany czy też modyfikowany ze względu na potrzeby zewnętrzne. Cechuje go przede wszystkim wcześniej wspomniana integralność z naturą, a także możliwość rozbudowy w dowolnym kierunku. Cała inspiracja ma być alternatywą dla obecnego budownictwa, które bardzo mocno ingeruje w środowisko, niszcząc je i powodując ogromne starty np. w ilości miejsc zielonych w aglomeracjach miejskich. Warto także zauważyć, że całość zajmuje stosunkowo mało miejsca, ponieważ jego rozbudowa głównie odbywać powinna się w górę. Jak sama nazwa wskazuje, pomysłem do powstania takiego budynku mieszkalnego jest stworzenie czegoś na wzór drzewa, które w koronie jest najbardziej rozłożyste. Zobaczymy, jak owy projekt zostanie przyjęty przez środowiska ekologiczne oraz kiedy ujrzymy pierwsze mieszkania czy też biura dostępne na użytek publiczny.

Link do źródła: https://zielone-dachy.edu.pl/index.php/portfolios/toronto-tower-kanada/

Dom na klifie

Przepiękny projekt domu na klifie, który swoim wyglądem sprawia, że natychmiastowo chcemy się w nim znaleźć. Dom stworzony z kilku części modułowych, idealnie wtapia się w ziemie, dzięki czemu możemy odnieść wrażenie, że jest jego integralną częścią. W samej budowie modułowej mamy ogromną ilość materiałów drewnianych w połączeniu z przeszkleniami, a także z kostką. Na plus z pewnością możemy zaliczyć jego oświetlenie, które subtelnie nadaje mu ciepłego charakteru, a także nadaje eleganckiego stylu. W zabudowie modułowej mamy także możliwość własnej personalizacji, co za tym idzie umieszczenia np. sypialni na froncie, czy też z tyłu. Kuchnia czy salon może być bardziej zabudowana lub odkryta w zależności od preferencji klienta. Warto wspomnieć, że w owej konfiguracji na dachu znajduje się basen, z którego widok na miasto lub okoliczne wzniesienia może zapierać dech w piersiach. Owy projekt domu na klifie jest idealnym przykładem, jak dużo możliwości przedstawia nam budownictwo modułowe, które posiada nieskończenie wiele wariantów własnego zaprojektowania swojego wymarzonego miejsca na ziemi.