Biura modułowe to nowoczesne konstrukcje, z których korzysta coraz więcej firm. W tego typu budynkach możliwe jest prowadzenie najróżniejszej działalności gospodarczej, takiej jak np. agencja nieruchomości czy też biuro podróży. Nie bez przyczyny tak wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na takie rozwiązanie – wiąże się bowiem z szeregiem istotnych korzyści. Jakich? Zapraszamy do lektury!
Czym są biura modułowe?
Do budowy biur modułowych wykorzystuje się technologię prefabrykowaną. Oznacza to, że większość elementów konstrukcyjnych obiektu powstaje w hali produkcyjnej, a nie – jak w przypadku tradycyjnego budownictwa – w miejscu, w którym biuro ma stanąć. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że proces stawiania biura modułowego nie jest zależny od czynników atmosferycznych i lokalizacyjnych.
Ponadto poszczególne moduły zostają poddane bardzo rygorystycznym procedurom kontroli jakości, co wynika ze specyfiki produkcji na zamkniętej hali. Następnie transportuje się je do docelowego miejsca i montuje w całość, przy użyciu m.in. dźwigu samojezdnego. Na wyposażenie biura modułowego może składać się taka infrastruktura, jak instalacja wodna, oświetlenie, wentylacja, klimatyzacja czy ogrzewanie. Tym samym biura modułowe są w pełni przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej i zapewniają odpowiednie warunki do pracy.
Główne zalety biur modułowych
Zastosowanie technologii prefabrykowanej przy stawianiu biur modułowych generuje liczne korzyści. Czas realizacji zostaje bardzo skrócony – zazwyczaj całość zajmuje od 2 tygodni do 3 miesięcy, w zależności od poziomu skomplikowania projektu. Wyeliminowane zostają typowe dla tradycyjnego budownictwa utrudnienia, jak konieczność wykorzystania ciężkiego sprzętu i ograniczenia związane z pogodą. Znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w znacznie niższej cenie biur modułowych, co docenia wielu przedsiębiorców.
Kolejna zaleta biur modułowych to ogromne możliwości, jeśli chodzi o ich rozbudowę w przyszłości. Wystarczy po prostu dodać kolejne moduły. W ten sposób można szybko i niewielkim kosztem zwiększyć powierzchnię użytkową biura czy też wprowadzić inne zmiany. To nie koniec – ze względu na sposób konstrukcji biura modułowe są mobilne.
Jak wyglądają biura modułowe?
Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem biura modułowego są walory wizualne tego typu budynków. Nowoczesne konstrukcje wcale nie przypominają ponurych baraków, które wielu osobom przychodzą na myśl, gdy słyszą o technologii modułowej. Przeciwnie – prezentują się bardzo elegancko i przyciągają wzrok estetycznym designem.
Jeśli chodzi o wygląd biura modułowego, tu również jest duże pole do popisu, ponieważ wszystko zależy od oczekiwań konkretnego inwestora. Budynek jedno- czy dwupiętrowy? Biuro z tarasem użytkowym? Duże przeszklenia, a może raczej umiarkowane? Nie ma żadnego problemu, by dostosować kolorystykę, stylistykę, rozkład i szczegóły konstrukcyjne biura modułowego do indywidualnych potrzeb. Nasza firma przed przystąpieniem do produkcji budynku przygotowuje najpierw wizualizacje 3D z możliwymi wariantami funkcjonalnymi. Tym samym można przekonać się, jak budynek będzie wyglądał.
Kiedy warto zdecydować się na biuro modułowe?
Na zamówienie biura modułowego warto się zdecydować w celu obniżenia kosztów budowy. Nie zawsze jest możliwość wynajmu przestrzeni do prowadzenia swojej działalności – biuro modułowe to tańsza alternatywa od stawiania obiektu tradycyjnymi metodami. To też z pewnością dobry wybór, jeśli przedsiębiorcy zależy na szybkim czasie realizacji.
Co więcej, to świetne rozwiązanie, jeśli w przyszłości planuje się zmianę lokalizacji biura lub bierze pod uwagę możliwość jego rozbudowy. Modułowe obiekty z łatwością można przetransportować w inne miejsce lub zmodyfikować ich rozkład.